Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

XXLSTOCK.COM Twórczość w cenie.

XXLSTOCK.COM to pierwsza na polskim rynku platforma, łącząca Twórców i Odbiorców różnorodnych dzieł cyfrowych takich jak zdjęcia, muzyka, video, grafika, e-booki czy czasopisma. XXLSTOCK.COM dostarcza zaawansowane narzędzia informatyczne, które pozwalają zaprezentować dzieła w unikalnej formie Showroom’u. Twórcy mogą stworzyć swoją osobistą galerię wykreowaną w indywidualny, niepowtarzalny sposób. Ideą XXLSTOCK.COM jest stworzenie środowiska, legalnego źródła kultury, które ułatwi twórcom prezentację i sprzedaż własnych dzieł, a odbiorcom nabywanie ich z pełnym prawem do publikacji.

Wraz z rozwojem Internetu co raz większa część naszego życia przenosi się do świata wirtualnego. Dzisiaj już niemal każda firma, kawiarnia czy galeria ma swoją stronę internetową bądź konto w mediach społecznościowych. Internet stał się miejscem prezentacji i promocji. Ale nie wszystkie możliwości były do tej pory dostępne i wykorzystywane. Dlatego właśnie powstał XXLSTOCK. - mówi Maciej Stelmach, prezes XXLSTOCK.COM.

Portal, o którym mowa jest pierwszym w Polsce miejscem w którym spotykają się twórcy z tak różnych branż. To co również wyróżnia XXLSTOCK.COM spośród innych tego typu platform, to zaawansowane narzędzie informatyczne. Wiemy, że osobom obdarzonym twórczą osobowością zależy na tym, aby środowisko w którym przebywają i prezentują swoje prace było wyjątkowe, stąd wziął się pomysł na budowę showroomu. – mówi Paulina Chrabałowska, koordynator projektu XXLSTOCK.COM.

Nie tak dawno wybuchła afera związana z podpisaniem przez polski rząd dokumentu ACTA, a wraz z nią rozgorzała dyskusja na temat ochrony praw autorskich. To ważny temat dla nas wszystkich.  Dążymy do popularyzacji legalnego obrotu praw autorskich, ale bez popadania w skrajności. Nasz projekt powstał w dużej mierze dzięki pomocy z funduszy Unii Europejskiej, przystąpiliśmy również do programu Legalna Kultura. – mówi Maciej Stelmach. W związku z przejrzystością zasad sprzedaży i jasną sytuacją prawną dotyczącą sposobów prezentacji i handlu dziełami, XXLSTOCK cieszy się rosnącą popularnością. Bardzo podoba mi się to, że sama ustalam za ile chce sprzedać swoje prace, nikt mi tego nie narzuca. – mówi użytkownik portalu.

Filozofia portalu XXLSTOCK opiera się na popularnym nurcie, jakim jest postmodernizm. Każdy kto wytwarza dzieła mająca znamiona sztuki, może czuć się artystą. Wynika to poniekąd z naszego doświadczenia, nie raz napotykamy się w Internecie, chociażby na blogach, na perełki, które dorównują swoim poziomem pracom największych światowych malarz, literatów, muzyków czy fotografów. Chcemy dać ich twórcom możliwość zaprezentowania się na dużą skalę. – mówi Paulina Chrabałowska.

Źródło: XXLStock
Daty wydarzeń:

30.4.2012 - 14.9.2030

Autor wpisu: Emilia Szczepańczyk

XXLStock
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
02-548, Warszawa, ul. Grażyny 13
xxlstock@xxlstock.com, 22 100 31 65
http://www.xxlstock.com/
Liczba odsłon: 1780
14.09.2012