Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Miasto_słowo_dźwięk - performance i drugi slam poetycki, Elbląg

15 czerwca na godzinę 20.00 zapraszamy do krużganka Galerii EL na performance, wieńczący warsztaty dźwiękowe i poetyckie, odbywające się w ramach programu „Miasto_Słowo_Dźwięk. Warsztaty z formami przestrzennymi”. Impreza połączona będzie z kolejnym elbląskim slamem poetyckim.

Przez ostatnie kilka miesięcy w Galerii EL zrealizowane zostały dwa bloki warsztatowe. 

Pierwszy to warsztaty poezji spoken word, które poprowadził Wojtek Cichoń – slamer i poeta. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z technikami pisania kreatywnego, a efektem końcowym jest szereg tekstów poetyckich inspirowanych poszczególnymi formami przestrzennymi oraz historią Biennale Form Przestrzennych w Elblągu.

Drugi blok warsztatowy – warsztaty dźwiękowe poprowadził Maciek Olewniczak. Podczas spotkań uczestnicy dokonali próby interpretacji dźwiękowej form przestrzennych Jerzego Krechowicza, Juliana Boss-Gosławskiego, Lecha Kunki i Macieja Szańkowskiego.

Efekty warsztatów, wraz z wizualizacjami przygotowanymi przez Kubę Strumińskiego, zobaczyć będzie można 15 czerwca w krużganku Galerii EL.

Performance poprzedzony zostanie 2. elbląskim slamem poetyckim, do udziału w którym zapraszamy wszystkich zainteresowanych prezentacją swojej poezji i innych form pisanych na scenie.

Wszystkich chętnych zapraszamy na godzinę 20 do krużganka Galerii EL.   

Projekt „Miasto_Słowo_Dźwięk. Warsztaty z formami przestrzennymi został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Edukacja Kulturalna.

Jego zasadniczą ideą jest zainteresowanie elblążan fenomenem form przestrzennych poprzez realizację serii warsztatów edukacyjnych, a także wirtualnej platformy informacyjnej w całości poświęconej Biennale Form Przestrzennych w Elblągu.

Źródło: Galeria El
Daty wydarzeń:

15.6.2012 godz. 3:01 - 3:01

miasto_słowo_dźwięk. Warsztaty z formami przestrzennymi
Autor zdjęć: Marta Karaś

miasto_słowo_dźwięk. Warsztaty z formami przestrzennymi miasto_słowo_dźwięk. Warsztaty z formami przestrzennymi miasto_słowo_dźwięk. Warsztaty z formami przestrzennymi miasto_słowo_dźwięk. Warsztaty z formami przestrzennymi miasto_słowo_dźwięk. Warsztaty z formami przestrzennymi miasto_słowo_dźwięk. Warsztaty z formami przestrzennymi miasto_słowo_dźwięk. Warsztaty z formami przestrzennymi

Autor wpisu: Beata Branicka

Centrum Sztuki Galeria EL
województwo: warmińsko-mazurskie, powiat:
82-300, Elbląg, ul. Kuśnierska 6
galeria-el@galeria-el.pl, (55) 232 53 86
www.galeria-el.pl
Liczba odsłon: 1089
12.06.2012