Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty "Dramatic adventures across the Iron Curtain", Lublin

East Euroepan Performing Arts Platform (EEPAP) zaprasza przedstawicieli lubelskich środowisk artystycznych do udziału w organizowanych przez siebie warsztatach pod tytułem Dramatic adventures across the Iron Curtain

Warsztaty poprowadzi Stéphane Noël – dramaturg i producent szwajcarskiego pochodzenia, działający na polu teatru, tańca, muzyki i filmu, na stałe zamieszkujący w Berlinie. W latach 2004-2007 był jednym z dyrektorów Festiwalu Belluard we Fryborgu (Szwajcaria); jako dramaturg i współproducent brał udział w przygotowaniu spektaklu Glissando w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Obecnie współpracuje z reżyserem i muzykiem Christianem Garcia (Berlin/Lozanna), choreograf Marie-Carline Hominal (Berlin/Genewa), jest kuratorem, korespondentem paryskiego Gaîté lyrique, a także dyrektorem projektu Paual Hoßfelda "Warriors–Generation–Europe". Członek komitetu doradczego IETM, współpracuje z Laboratoire européen des festivals (europejska sieć festiwali muzycznych utworzona przez Nuits Sonores w Lyonie).

Tematem warsztatów będzie funkcjonowanie małych, niezależnych grup teatralnych stojących w opozycji do teatrów repertuarowych w Polsce i Europie Wschodniej.

Stéphane Noël opowie o swoich doświadczeniach z warszawskiej produkcji, skupiając się na zagadnieniu stworzenia silnego środowiska sceny niezależnej oraz narzędzi potrzebnych do jej sprawnego działania, na przykład aktywnego uczestnictwa w międzynarodowych sieciach współpracy.

Warsztaty odbędą się 12 czerwca 2012 w godzinach 12.00-16.00 w Teatrze Starym w Lublinie (ul. Jezuicka 18), będą prowadzone w całości w języku angielskim, bez tłumaczenia na język polski.

Do udziału zapraszamy wszystkich przedstawicieli działających w Lublinie instytucji kulturalnych. Liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zachęcamy do nasyłania zgłoszeń już od dzisiaj.

Zgłoszenia (krótka informacja o osobie, zgłaszającej się do udziału wraz z informacją na temat instytucji, którą reprezentuje, i jej działaniach) prosimy przesyłać na adres molik.ewa@gmail.com, oraz CC pod adres dodija@iam.pl. O tym, które osoby zakwalifikowały się do udziału w warsztatach poinformujemy w wiadomościach zwrotnych.

Kontakt w sprawie:
Daria Odija
Ewa Molik

Źródło: Centrum Kultury w Lublinie
Daty wydarzeń:

6.6.2012 godz. 11:34 - 11:34

Centrum Kultury w Lublinie
województwo: lubelskie, powiat:
Lublin, Pl. Narutowicza 2/26
info@ck.lublin.pl, 81 536 68 38
www.ck.lublin.pl
Liczba odsłon: 640
06.06.2012