Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Królewska Akademia Sztuki - kurs malarstwa i rysunku w Pałacu w Wilanowie

Dział Edukacji Muzealnej Muzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza na spotkanie organizacyjne otwartych, odpłatnych, trzymiesięcznych kursów malarstwa i rysunku w ramach Królewskiej Akademii Sztuki, które odbędzie się na 12 maja 2012 roku, o godz. 11:00, w Królewskiej Cukierni Wilanowskiej. 

Zajęcia warsztatowe prowadzone są przez Dział Edukacji od wielu lat. Od 2007 roku prowadzimy m.in. wakacyjne warsztaty plenerowe "Malować każdy może". Wielu adeptów, kończących nasze kursy, dostało się na wyższe uczelnie artystyczne. 

Do udziału w kursie malarstwa i rysunku zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się rysować i malować w różnych technikach. Do każdego uczestnika kursu podchodzimy indywidualnie, dbając o rozwój osobowości artystycznej i gwarantując postępy w pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności. W ramach kursu przerabiamy kilkadziesiąt tematów, takich jak np.: perspektywa, przestrzeń, światłocień, studium postaci, architektury, natury czy też pobudzanie wyobraźni. Uczestnicy kursu dostają dodatkowo prace domowe z zakresu rysunku, które następnie są indywidualnie omawiane. Aby uczestnik kursu miał pełną możliwość korzystania z korekt instruktora, zapewniamy małe grupy do 10 osób. 

Muzeum udostępnia sztalugi plenerowe do rysowania lub malowania. Uczestnicy korzystają z własnych materiałów rysunkowych czy malarskich, po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącymi kurs. 

Kurator i prowadzący: Andrzej S. Grabowski - artysta malarz; 
Asystent: student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 

Kursy są otwarte są dla wszystkich, którzy mają skończone 15 lat. Zajęcia będą się odbywały w cyklach - 10 sobót, w godz. 10:00 - 13:00, na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie w oparciu o Pawilon Rzeźby oraz o ile dopisze aura, w Ogrodach i Parku Pałacowym. 

Koszt: 40 zł - cena regularna za 1 spotkanie, trwające 3 godziny, w ramach zajęć grupowych; cały kurs - 400 zł, 
60 zł - sesja indywidualna 3 godz. 

Informacje na temat zapisów na stronie Muzeum Pałacu w Wilanowie: http://wilanow-palac.pl/krolewska_akademia_sztuki.html 

Krótka relacja z ostatniej edycji kursu na: http://zmyslysztuki.blogspot.com 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

12.5.2012 godz. 3:01 - 3:01

Autor wpisu: Barbara Maciążek

Muzeum Pałac w Wilanowie
województwo: mazowieckie
02-958 Warszawa, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16
Liczba odsłon: 844
24.04.2012