Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Ogólnopolski Konkurs KOMPOZYCJE, Elbląg

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu ogłasza VI Ogólnopolski Konkurs „KOMPOZYCJE". Prace można nadsyłać do końca września.

Konkurs, którego celem jest prezentacja prac plastycznych w dziedzinie malarstwa, batiku i grafiki - skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów i osób dorosłych.

- Jak co roku termin nadsyłania prac jest dość długi - mówi Ewa Bednarska - Siwilewicz, instruktor plastyki z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" – Wbrew pozorom tak rozległy temat nie jest wcale prosty do zrealizowania. To czas na przemyślenie treści i formy pracy, na wymyślenie kompozycji, która jest tematem Konkursu.

Na V edycję Konkursu nadesłanych zostało prawie pół tysiąca prac z terenu całej Polski. Świadczy to o tym, że pozycja konkursu przez 5 lat się ugruntowała, a konkurs zyskał uznanie w pracowniach plastycznych na terenie kraju.

Gotowe prace należy opisać na odwrocie (imię i nazwisko, wiek autora, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego praca została wykonana, nazwa i adres, telefon, fax, e-mail placówki) i przesyłać w terminie do 20 września 2012 r. na adres: 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"
Pl. K. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najciekawsze prace prezentowane będą na wystawie pokonkursowej w CSE „Światowid" oraz na stronie www.swiatowid.elblag.pl

Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się w październiku 2012 roku w Galerii „Nobilis" w CSE „Światowid".

Materiał filmowy z ubiegłorocznego wernisażu Kompozycji można obejrzeć na portalu eswiatowid.pl - http://eswiatowid.pl/?page=news&ShowOne=6452

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Światowida - www.swiatowid.elblag.pl w zakładce konkursy.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Twórcza Terapia”.  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Centrum Spotkań Europejskich
Daty wydarzeń:

20.9.2012 godz. 2:00 - 2:00

Centrum Spotkań Europejskich
województwo: warmińsko-mazurskie, powiat:
82-300, Elbląg, Pl. Jagiellończyka 1
info@swiatowid.elblag.pl, 55 611 20 50
www.swiatowid.elblag.pl
Liczba odsłon: 1094
23.04.2012