Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkurs - Dialog Międzykulturowy 2012 (Polska & Niemcy)

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej organizuje konkurs: Dialog Międzykulturowy 2012 (Polska & Niemcy) na dłuższą publikację o kraju sąsiada poruszającą tematy związane z aktualnymi przemianami w sferze politycznej, społecznej, kulturowej i gospodarczej. Zostaną przyznane dwie nagrody, każda po 4.000 €. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 lipca 2012 r.

Konkurs kierowany do publicystów, dziennikarzy, naukowców oraz osób zaangażowanych w budowę dobrych stosunków polsko-niemieckich ma na celu dalsze pogłębianie pozytywnych stosunków między sąsiadami a także umożliwienie spotkania z inną kulturą i budowę dialogu międzykulturowego między obywatelami obu państw.


Konkurs ma za zadanie wyłonienie dwóch najlepszych dłuższych publikacji (autora polskiego i niemieckiego) na tematy związane z obecnymi przemianami zachodzącymi w sferze politycznej, kulturowej, społecznej i gospodarczej. Książki nie powinny być wcześniej publikowane.


W konkursie mogą brać udział osoby posiadające stałe miejsce zamieszkania w Polsce lub Niemczech, kwalifikujące się do realizacji projektu. Autorzy wyłonionych publikacji otrzymają nagrodę w wysokości 4.000 € dla każdej publikacji. Fundacja jest ponadto gotowa zakupić część nakładu książki (do 300 egz.) i rozesłać je na koszt FWPN do wybranych bibliotek publicznych. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 lipca 2012 r.


Więcej informacji: http://www.fwpn.org.pl/index.php?module=articles&id=843
 

Źródło: Fundacja Wspólpracy Polsko-Niemieckiej
Daty wydarzeń:

13.3.2012 godz. 14:11 - 14:11

Autor wpisu: Kadra Kultury

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Zielna 37
http://www.fwpn.org.pl
Liczba odsłon: 1304
20.03.2012