Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Pałac Pełen Tajemnic

Pałac Pełen Tajemnic to projekt, którego głównym celem jest przystosowanie zabytkowego XIX- wiecznego obiektu należącego w przeszłości do malarza Józefa Brandta do potrzeb współczesnego zwiedzającego oraz zachęcenie go do bardziej aktywnego i kreatywnego zwiedzania pałacu.
 

W tym celu został stworzony m.in. program edukacyjny dla dzieci uwzględniających współczesne metody edukacji muzealnej, na który składają się:

  • zabawa:

Poznawanie wszystkich zakamarków pałacowych wnętrz zostało zorganizowane w formie zabawy. Dzieci, główni odbiorcy programu, stają się tropicielami najciekawszych eksponatów, w czym pomagają im karty z zagadkami. Każda zawiera informacje dotyczące jednego przedmiotu oraz proste zadanie do wykonania. Uczestnicy zajęć dowiadują się m.in. co oznacza nazwa bola, do czego służył objaśniacz oraz jakie nietypowe kształty miały dziadki do orzechów. Uczestnicy wcielą się w rolę współczesnych designerów i projektują własne przedmioty codziennego użytku.

  • zajęcia z pamiątkami:

Druga część projektu polega na zajęciach z zachowanymi w Orońsku pamiątkami rodzinnymi Józefa Brandta. Dzięki starym fotografiom i dokumentom dzieci mogą poznać bliżej epokę, w której żył malarz.

  • puzzle:

Specjalnie przygotowane puzzle z reprodukcjami obrazów Brandta pokazują ulubione tematy i motywy, jakimi się zajmował.

  • własny obraz:

Dzieci mają także możliwość wykonania własnego obrazu z wykorzystaniem elementów zaczerpniętych z dzieł malarza.

Źródło: Edukacja +
Pałac Pełen Tajemnic

Pałac Pełen Tajemnic Pałac Pełen Tajemnic Pałac Pełen Tajemnic Pałac Pełen Tajemnic Pałac Pełen Tajemnic
Centrum Rzeźby Polskiej
województwo: mazowieckie, powiat: szydłowiecki
Orońsko, Topolowa 1
http://www.rzezba-oronsko.pl/
Liczba odsłon: 3428
04.10.2010