Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Pracownie multimedialne Orange

Orange zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji "Pracownie Orange". Akcja skierowana jest do osób mieszkajacych w miejscowościach poniżej 20 tysięcy mieszkańców. Celem akcji jest zapewnienie społeczności małych miejscowości dostępu do Internetu, technologii i informacji, a także zwiększenie ich aktywności i zaangażowania w lokalne życie kulturalne. Zgłoszenia można składać do 16 marca 2012r.

Wystarczy wskazać potencjalne miejsce dla Pracowni Orange, uzasadnić potrzebę jej stworzenia w Państwa miejscowości oraz przedstawić prosty pomysł na ożywienie przestrzeni wokół potencjalnej Pracowni.

Orange sfinansuje adaptację pomieszczenia na Pracownię oraz jej wyposażenie, m.in. trzy komputery z dostępem do Internetu, telewizor z konsolą do gier i pełne umeblowanie, zapewni też wsparcie techniczne Pracowni oraz dostęp do Internetu przez pierwsze 24 miesiące funkcjonowania Pracowni.

- W ramach akcji Pracownie Orange szukamy osób aktywnych, lokalnych animatorów, którzy widzą potrzebę zmian w swoim otoczeniu i mają pomysł na ożywienie swojej społeczności. Wiemy, że w wielu przypadkach potrzebują oni wsparcia z zewnątrz
i inspiracji. Mamy nadzieję, że Pracownie Orange będą takim zastrzykiem energii, który pozwoli lokalnym społecznościom zrozumieć, że będąc razem i działając wspólnie mogą samodzielnie inicjować wiele pozytywnych zmian – powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor PR i Sponsoringu Grupy TP.

Internetowe Pracownie Orange, będą tworzyć sami mieszkańcy, zorganizowani w co najmniej 5 osobowe zespoły. Zespół wspólnie z lokalną instytucją posiadającą osobowość prawną zaproponują lokalizację Pracowni, przedstawi uzasadnienie
jej utworzenia oraz plan na jej wykorzystanie. Drugim elementem zgłoszenia jest przedstawienie pomysłu na ożywienie przestrzeni publicznej wokół Pracowni.

Do końca czerwca Orange zrealizuje 50 najciekawszych projektów.

 

Szczegóły projektu, zasady udziału oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.pracownieorange.pl

Kontakt

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy TP
22 527 19 39
biuro.prasowe@telekomunikacja.pl

Źródło: Dom Kultury Plus
Daty wydarzeń:

6.3.2012 godz. 14:40 - 14:40

Autor wpisu: Dom Kultury+

Orange, Grupa TP
województwo: mazowieckie

http://www.pracownieorange.pl
Liczba odsłon: 1500
08.03.2012