Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

MIASTO_SŁOWO_DŹWIĘK - warsztaty poezji spoken word, Elbląg

Zapraszamy młodzież do udziału w warsztatach poezji spoken word odbywających się w ramach projektu edukacyjnego „MIASTO_SŁOWO_DŹWIĘK”, w całości dedykowanemu fenomenowi form przestrzennych. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się w dniach 24 – 25 marca 2012 w godzinach 11.00 – 15.00 w Galerii EL. 

Planowanych jest łącznie 5 spotkań warsztatowych. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, zatem prosimy o wcześniejsze zgłoszenia u koordynatorki projektu Marty Karaś: marta@galeria-el.pl, tel. 55 232 53 86.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

___

Poezja spoken word jest poezją niepozbawioną społecznego komentarza. Warsztaty spoken word/slam poetry są najlepszą formą doświadczenia różnicy pomiędzy poezją pisaną z myślą o scenie, od tej pisanej z myślą o kartce.

Podczas kilku pierwszych spotkań warsztatowicze poznają zjawisko poezji spoken word, nauczą się jak występować ze swoimi tekstami przed publicznością, dowiedzą się na co zwrócić uwagę przy pisaniu poezji, która ma zaistnieć na scenie a nie na kartce papieru, napiszą swoje pierwsze teksty dzięki prostym ćwiczeniom z creative writing. Te nowo zdobyte umiejętności przydadzą się im podczas reszty spotkań - młodzi poeci performerzy będą mieli za zadanie stworzyć poetycki spektakl inspirowany fenomenem form przestrzennych znajdujących się na terenie Elbląga. Ich kształt, barwa, historia, otoczenie, będą inspirować młodych performerów do stworzenia 30-40 minutowego przedstawienia składającego się z tekstów ich autorstwa, nagrań będących wynikiem warsztatów z fieldrecordingu oraz wizualizacji stworzonych przez doświadczonego VJa. Na warsztaty składa się kilka weekendowych sesji oraz stała opieka nad powstającymi tekstami i pomysłami poprzez internet.

Kulminacją warsztatów będzie poetycko-wizualny performance w Galerii EL, na który zostaną zaproszeni mieszkańcy Elbląga.

Wojtek Cichoń / kidd – poeta, slamer i raper, organizator imprez performance poetry, m.in. realizowanego w Warszawie w ramach projektu „Wiersze w metrze”, festiwalu Spoke`N`Word, comiesięcznego slamu poetyckiego w Warszawie, sceny spoken word na festiwalach muzycznych Free Form Festival i Assymetry Festival czy warsztatów spoken word. Od 2003 roku prezentuje swoje utwory spoken word na scenach Polski i reszty świata (Niemcy, Czechy, Holandia, Wielka Brytania, Węgry, Hiszpania, Ukraina, Chiny, Jaopnia). Jako Kidd wydał 8 płyt pod szyldem skwer.org – współtworząc takie projekty muzyczne jak ddekombinacja, Międzymiastowa, Osete. Grał koncerty i prezentował swoją twórczość spoken word przed m.in. Dälek, Mouse on The Keys, Beans (Anti-Pop Consortium). W 2011 roku rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Neofilologii.

www.wojtekidd.org

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Projekt „miasto_słowo_dźwięk / warsztaty z formami przestrzennymi” został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu EDUKACJA KULTURALNA.

Źródło: Galeria EL
Daty wydarzeń:

24.3.2012 godz. 2:01 - 25.3.2012 godz. 3:01

Autor wpisu: Beata Branicka

Centrum Sztuki Galeria EL
województwo: warmińsko-mazurskie, powiat:
82-300 Elbląg, Kuśnierska 6
galeria-el@galeria-el.pl, 55 232 53 86
www.galeria-el.pl
Liczba odsłon: 1240
07.03.2012