Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza do Akademii Młodego Dizajnu

W marcu 2012 roku rusza pierwsza edycja Design Festival. Główna część festiwalu odbędzie się 9-11 marca 2012 r., wszystko na linii Szczecin – Berlin. W ramach wydarzeń towarzyszących organizatorzy, czyli Fundacja Artmosphere i 13 muz oraz Stowarzyszenie Media Dizajn i Szczeciński Inkubator Kultury zapraszają najmłodszych do Akademii Młodego Dizajnu na warsztaty „Zabawka ze skrawka”. Zapisy trwają!

W trakcie trwania Festiwalu (10 i 11 marca) Szczeciński Inkubator Kultury i Stowarzyszenie Media Dizajn zapraszają dzieci w wieku 8-12 lat do Akademii Młodego Dizajnu na warsztaty pt. „Zabawka ze skrawka”. Podczas dwugodzinnych zajęć Joanna Brzezińska przeprowadzi uczestników przez proces powstawania zabawek ze skrawków materiałów. Dzieci będą miały okazję własnoręcznie zaprojektować i stworzyć lalkę, misia lub serduszko.

Na warsztaty zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 10 do 14 roku życia. Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 20 zł za dziecko (opiekun dziecka wchodzi za darmo). Zapewniamy materiały. Na warsztaty obowiązuje rejestracja internetowa przez stronę Inkubatora Kultury: www.inkubatorkultury.szczecin.pl

Design Festival jest pierwszym festiwalem designu w Szczecinie i jednocześnie pierwszym festiwalem w Polsce, który przybliża tę tematykę dzieciom. Organizatorzy stawiają sobie za cel oswojenie uczestników festiwalu z pojęciem designu i w tym celu stworzą przestrzeń do wspólnego doświadczania tego, czym design jest. Na festiwal zostaną sprowadzone eksponaty współczesnej sztuki użytkowej, plakaty i ilustracje artystów pochodzących z Polski i zagranicy. Będzie także stworzona przestrzeń dla instalacji artystycznej i videoperformensu. Wystawom będą towarzyszyły spotkania autorskie oraz dyskusje, podzielone na dwie części: pierwsza kierowana do dzieci, druga - do dorosłych.

Udział w festiwalu jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych - poza projekcją filmu Pipilotti Rist „Pepperminta” (film przeznaczony tylko dla widzów dorosłych).

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Artmosphere i 13muz. Szczegółowe informacje znajdują się na www.dsgnfestival.com.

Adres: Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90

Informacje: Kinga Rabińska, e-mail: krabinska@mediadizajn.pl, tel. 91 424 04 64

Źródło: Szczeciński Inkubator Kultury
Daty wydarzeń:

10.3.2012 godz. 2:01 - 17.3.2012 godz. 2:01

Autor wpisu: Małgorzata Zych

Media Dizajn
województwo: zachodniopomorskie, powiat:
70-482 Szczecin, al. Wojska Polskiego 90
krabinska@mediadizajn.pl, 91 424 04 64
www.inkubatorkultury.szczecin.pl
Liczba odsłon: 1700
28.02.2012

Zobacz także:

Festiwal Czytelnictwa ”TU CZY-TAM. SANOK” 2016

To Festiwal Baśni w możliwie różnych jej odsłonach – spektakle, koncerty, wystawy, słuchowiska, ale przede wszystkim Gromadne Czytania. Czytają osoby ze świata teatru, muzyki, ilustracji książki, jak i sami autorzy oraz osoby publiczne  miasta Sanoka. Miejsca spotkań to sanocka MBP, kawiarnie i restauracje umieszczone w Rynku miasta. Wyprowadzanie czytania poza teren instytucji jest celowe, ale nie stoi z nimi w konflikcie. Festiwal Czytelnictwa TU CZY-TAM kompleksowo łączy w sobie różne dziedziny sztuki, po których przewodnikiem jest słowo: pisane, zilustrowane, wypowiadane, wyśpiewane. A baśń, magicznym miejscem, po którym będzie nas ono oprowadzać. 

O pasji do muzyki widzianej przez pryzmat białostockiego Up To Date Festival

Kiedy w jednym mieście funkcjonuje Klub Metro, odbywają się imprezy Sectret Location a następnie mieszkańcy na nowo odzyskują Węglową, nie mogło być inaczej, Up To Date Festival w Białymstoku musiał powstać i była to tylko kwestia czasu. Jak do tego wszystkiego doszło i z czym na co dzień mierzą się organizatorzy jednej z ciekawszych muzycznych inicjatyw w Polsce? O tym wszystkim można przeczytać w tej właśnie książce.

XV Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

Do 31 marca czekamy na zgłoszenia grup zaintereoswanych udziałem w XV edycji Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych.