Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Youth4Youth - Przewodnik "Od młodzieży dla młodzieży"

Przewodnik „Od młodzieży dla młodzieży” został napisany przez nieformalną grupę młodzieży „RadioActive” by zachęcić młodych ludzi do spędzania wolnego czasu w kreatywny sposób i pokazać im jak zorganizować własny projekt od A do Z.

 

Przewodnik składa się z trzech rozdziałów. Pierwszy poświęcony jest informacji młodzieżowej – czym jest oraz gdzie można ją uzyskać oraz skąd można pozyskać środki na własne działanie. W drugim można dowiedzieć się jakie są możliwości zaangażowania się na Lubelszczyźnie, a w trzecim – jak zorganizować swój własny projekt. Publikacja jest pomocna każdemu, kto chciałby zrealizować własną inicjatywę, ale nie wie jak zacząć oraz od czego – w uporządkowany sposób przedstawia jak dobrze zaplanować swoje działania oraz co jest istotne w ich realizacji. Zawiera również przykładową metodologię warsztatów, praktyczne rady oraz linki do przydatnych stron dla tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę. Przewodnik został napisany przez nieformalną grupę młodzieży „RadioActive” przy współpracy z Europejskim Domem Spotkań – Fundacji Nowy Staw w ramach projektu Youth4Youth finansowanego przez środki programu „Młodzież w Działaniu”.

Źródło: youth4youth
Youth4Youth
Autor zdjęć: RadioActive

Youth4Youth Youth4Youth Youth4Youth Youth4Youth Youth4Youth Youth4Youth

Autor wpisu: Agata Gliniak

radioactive.iyg@gmail.com
www.youth4youth.pl
Europejski Dom Spotkań – Fundacja nowy Staw, Lublin 201
Przewodnik "Od młodzieży dla młodzieży"
Liczba odsłon: 2273
20.02.2012

Zobacz także:

Polsko-niemiecko-luksemburskie seminarium ”Ruch oporu i odwaga cywilna w czasie II wojny światowej”

Młodzież w wieku 16-19 lat zapraszamy do udziału w polsko-niemiecko-luksemburskim seminarium, organizowanym przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodizeży, które skupi sie na kwestiach II wojny światowej, Holokaustu oraz przemocy na terenach okupowanych, ruchu oporu wśród ludności cywilnej, otywacji i warunków, w których ludzie znajdowali w sobie śmiałość sprzeciwiać się przemocy i pomagać prześladowanym. Spotkanie będzie się składało z dwóch części, 6.-12.08.2017 r. w Oświęcimiu, Polska oraz 3.-8.04.2018 r. w miejscowości Hinzert, Niemcy, i Luksemburgu.

Kaliscy hakerzy odwiedzili Portugalię

Szesnastu uczniów i uczennic kaliskich szkół długi weekend majowy spędziło w Porto, drugim co do wielkości i najpiękniejszym mieście Portugalii. Uczestniczki i uczestnicy projektu Od zera do hakera pojechali na kilkudniowy Hakaton organizowany przez kaliską Fundację Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych i portugalską organizację Associação de Desenvolvimento do Concelho de Espinho. Tam spotkali się z swoimi portugalskimi rówieśnikami.

Rusza nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów "animacja+woda"

Przed nami już siódma edycja najbardziej inspirującej konferencji w Polsce – uruchamiamy nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów! Tym razem spotkamy się w Gdyni w dniach 19-20 października, dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury, Miasta Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji w Gdyni, Gdyńskiego Centrum Filmowego i Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Tematem, z którego będziemy czerpać, jest kulturotwórcza rola wody i terenów nadwodnych. Swoje projekty można zgłaszać do 30 czerwca.