Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"Zmysły sztuki" - Franciszek Maśluszczak i Zbigniew Namysłowski

W imieniu Muzeum Pałacu w Wilanowie zapraszam na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Zmysły sztuki", podczas którego będą prezentowane dzieła sztuki - malarstwo oraz muzyka - oraz będzie można porozmawiać z ich twórcami, o tym, jak i gdzie poszukują inspiracji, a także jak wygląda warsztat twórczy. Odpowiedzi artystów powinny ułatwić nam odbieranie i zrozumienie sztuki oraz uwrażliwić wszystkie nasze zmysły na przekaz artystyczny.

 

23 lutego (czwartek), na godz. 19:00 do Królewskiej Cukierni Wilanowskiej na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie, ul. St.K. Potockiego 10/16.

Naszymi gośćmi będą wybitny artysta malarz Franciszek Maśluszczak oraz jeden z najbardziej znanych polskich jazzmanów Zbigniew Namysłowski. Będziemy mogli podziwiać obrazy, posłuchamy energetyzującej muzyki oraz porozmawiamy o sztuce, źródłach inspiracji i potrzebie tworzenia.

Wernisaże i spotkania z twórcami przebiegają w swobodnej atmosferze Cukierni, przy oryginalnych dziełach sztuki cukierniczej, specjalnie zaprojektowanych przez artystów, biorących udział w danym spotkaniu. Przy udziale kuratora projektu Andrzeja S. Grabowskiego, bohaterowie spotkania wykreują ciastko, które smakowo skomponuje i wykona, zgodnie z tradycją naszych spotkań, mistrz cukierniczy z Królewskiej Cukierni Wilanowskiej.

Wszelkich dodatkowych informacji na temat spotkań udziela twórca, moderator i kurator projektu Andrzej S. Grabowski, email: grabowski21@gmail.com.

Wstęp wolny. Tylko dla widzów dorosłych.

Relacja z poprzednich spotkań na: http://zmyslysztuki.blog.onet.pl oraz http://wilanow-palac.pl/zmysly_sztuki_5.html.

Obrazy Franciszka Maśluszczaka można oglądać w Królewskiej Cukierni Wilanowskiej od 23 lutego do 25 marca 2012 roku, w godz. 10:00 - 18:00.

Źródło: Muzeum Wilanów
Daty wydarzeń:

23.2.2012 godz. 20:00 - 25.3.2012 godz. 1:00

"Zmysły sztuki" - Franciszek Maśluszczak i Zbigniew Namysłowski

Autor wpisu: Barbara Maciążek

Muzeum Pałac w Wilanowie
województwo: mazowieckie
02-958 Warszawa, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16
http://www.wilanow-palac.pl/
Liczba odsłon: 1250
07.02.2012