Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Spotkanie oraz warsztaty z malarką Bożeną Cajdler-Gruszkiewicz w ZOK, Zielona Góra

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie oraz warsztatytwórców nieprofesjonalnych z malarką Bożeną Cajdler-Gruszkiewicz. Bożena Cajdler to malarka cierpliwej, rzemieślniczej pracy. Jej obrazy powstają w skupieniu, z całą odtwórczą skrupulatnością, ale jednocześnie zawierają to nieuchwytne, instynktowne coś.

7 lutego, godzina 17.00, kawiarnia ZOK, wstęp wolny
8 lutego, godzina 10.00 – warsztaty twórców nieprofesjonalnych, temat: PORTRET z udziałem B.Cajdler-Gruszkiewicz (zgłoszenia uczestników do 7.02. mirek@zok.com.pl ).


Bożena Cajdler to malarka cierpliwej, rzemieślniczej pracy. Jej obrazy powstają w skupieniu, z całą odtwórczą skrupulatnością, ale jednocześnie zawierają to nieuchwytne, instynktowne coś. Na czym polega ich wyjątkowość? Portrety odznaczają się znakomitym, psychologicznym wyczuciem modela, zaś martwe natury to medytacje nad sposobami istnienia ze sobą przedmiotów. Monotonne na pozór malarstwo jest lekcją subtelności i finezji, szkołą obserwacji i kontemplacji rzeczywistości, by uchwycić i przekazać kwintesencję malarskiej wizji. Twórczość Bożeny Cajdler jest niezwykle jednolita, w każdym przypadku to pokorne i konsekwentne studia widzialnego.
Katarzyna Kiełczewska
(fragment wstępu do katalogu wystawy w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze w 2005 r.)

Źródło: Zielonogórski Ośrodek Kultury
Daty wydarzeń:

7.2.2012 godz. 1:00 - 8.2.2012 godz. 1:00

Zielonogórski Ośrodek Kultury
województwo: lubuskie, powiat: m. Zielona Góra
65-520 Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3
zok@zok.com.pl, 068/ 451 10 11
http://zok.com.pl
Liczba odsłon: 1313
13.01.2012