Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty tworzenia lalek białoruskich, Wrocław

Fundacja Rzemiosła Flafi zaprasza na kolejne spotkanie z kulturą Białorusinów. Spotkanie to skierowane jest wyłącznie do pań, które to, podaczas warsztatów stworzą lalki, jakie przez stulecia wykonywały kobiety na Białorusi. Zajęcia odbędą się 7 stycznia 2012 we Wrocławiu. Udział w warsztatach jest odpłatny (30 zł). Obowiązują zapisy.

Tworzenie Lalek Obrzędowych to tradycja ludowa, popularna wśród Rosjan, Ukraińców i Białorusinów, bardzo mocno związana z poszczególnymi etapami życia kobiet oraz z rocznym rytmem życia na wsi. Podczas zajęć uczestniczki wykonają trzy lalki, których niezwykła magia ma związek z tak specyficznymi wydarzeniami życiowymi jak: wejście w dorosłość, zaślubiny, macierzyństwo, karmienie dzieci, starzenie się...

Zajęcia warsztatowe zostaną poprzedzone opowieścią o roli lalki obrzędowej w kulturze ludowej Białorusi. Zaprezentowane zostaną lalki wykonane przez instruktorkę zajęć. Uczestniczki poznają typy przedstawionych lalek, postarają się także zidentyfikować z jakimi wydarzeniami – etapami życia kobiety są związane. Zajęciom towarzyszyć będzie refleksja nad magią ludową oraz swoistymi formami prymitywnej autoterapii, których przykładem są laleczki.

Udział w warsztatach jest odpłatny. Koszt: 30 zł od osoby.

Zapisy: formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej organizatora: www.flafi.org.pl lub przez email: m.lojko@flafi.org.pl

Źródło: flafi
Daty wydarzeń:

7.1.2012

Fundacja Rzemiosła Flafi
województwo: dolnośląskie, powiat: m. Wrocław
Wrocław, Henryka Pobożnego 16/9
k.koleszko@flafi.org.pl, 608 044 306
http://flafi.org.pl/
Liczba odsłon: 1813
28.12.2011