Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Królewska Akademia Sztuki, Warszawa

14 stycznia 2012 roku o godz. 13 Dział Edukacji Muzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza na spotkanie organizacyjne programu Królewskiej Akademii Sztuki.

Pałac w Wilanowie przygotowuje dla Państwa otwarte, odpłatne, trzymiesięczne kursy malarstwa i rysunku, które będą odbywały się w Królewskiej Cukierni Wilanowskiej. Zajęcia warsztatowe prowadzone są przez Dział Edukacji od wielu lat. Od 2007 roku prowadzi wakacyjne warsztaty plenerowe ”Malować każdy może”. Adepci kursów są studentami wyższych uczelni artystycznych.

Do udziału w kursie malarstwa i rysunku zapraszeni są wszyscy, którzy chcą nauczyć się rysować i malować w różnych technikach. Do każdego uczestnika kursu prowadzący podchodzą indywidualnie, dbając o rozwój osobowości artystycznej i gwarantując postępy w pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności. W ramach kursu omawiane jest kilkadziesiąt tematów, takich jak perspektywa, przestrzeń, światłocień, studium postaci, architektury, natury czy też pobudzanie wyobraźni. Uczestnicy kursu dostają dodatkowo prace domowe z zakresu rysunku, które następnie są indywidualnie analizowane. Aby uczestnik kursu miał pełną możliwość korzystania z korekt instruktora, dział zapewnia małe grupy od 7 do 10 osób.

Muzeum udostępnia sztalugi plenerowe do rysowania lub malowania. Uczestnicy korzystają z własnych materiałów rysunkowych czy malarskich, po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącymi kurs.

Kurator i prowadzący: Andrzej S. Grabowski - artysta malarz
Asystent: student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Kursy są otwarte są dla wszystkich, którzy mają skończone 15 lat.

Kursy będą się odbywały w cyklach trzymiesięcznych, począwszy od 14 stycznia 2012 r. (sobota), w każdą sobotę, w godz. 10–13. W przypadku większej liczby zgłoszeń powołana zostanie kolejna grupa w godz. 14–17.
Kursy będą odbywały się na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie – w Pawilonie Rzeźby oraz o ile dopisze aura, w ogrodach wilanowskich.
Grupy 7–10 osób.

Koszt:

  • 40 zł – cena regularna za 1 spotkanie, trwające 3 x 50 minut, w ramach zajęć grupowych; cały kurs - 12 spotkań = 480 zł
  • 30 zł – cena dla osoby powyżej 50 roku życia za 1 spotkanie, trwające 3 x 50 minut, w ramach zajęć grupowych; cały kurs - 12 spotkań = 360 zł
  • 60 zł - sesja indywidualna 3 godz.

Aby dokonać zapisu na kurs, należy wysłać maila z podaniem imienia i nazwiska kursanta oraz numeru telefonu kontaktowego, umieszczając w tytule: „Kurs malarstwa i rysunku”, na adres mailowy: agrabowski@muzeum-wilanow.pl

Opłatę za cały kurs należy wpłacać przelewem na konto Muzeum Pałacu w Wilanowie o numerze 93 1130 1017 0020 1226 4720 0001, z dopiskiem „Kurs malarstwa i rysunku” oraz z imieniem i nazwiskiem kursanta.

Kontakt:
Andrzej S. Grabowski
kurator kursu, artysta malarz
Królewska Akademia Sztuki
Dział Edukacji Muzealnej
Muzeum Pałac w Wilanowie
agrabowski@muzeum-wilanow.pl
tel.: 785 905 738
 

Źródło: Muzeum Pałac w Wilanowie
Daty wydarzeń:

14.1.2012 godz. 13:00

Królewska Akademia Sztuki, Warszawa

Królewska Akademia Sztuki, Warszawa
Muzeum Pałac w Wilanowie
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
Muzeum Pałac w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16
agrabowski@muzeum-wilanow.pl, 785 905 738
http://www.wilanow-palac.pl
Liczba odsłon: 1736
12.12.2011