Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Królewska Akademia Sztuki - kurs malarstwa i rysunku w Pałacu w Wilanowie

14 stycznia 2012 roku o godz. 13.00 Dział Edukacji Muzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza na spotkanie organizacyjne programu Królewskiej Akademii Sztuki. Przygotowujemy dla Państwa otwarte, odpłatne, trzymiesięczne kursy malarstwa i rysunku, które będą odbywały się w Królewskiej Cukierni Wilanowskiej. 

 Zajęcia warsztatowe prowadzone są przez nasz dział od wielu lat. Od 2007 roku prowadzimy wakacyjne warsztaty plenerowe "Malować każdy może". Adepci naszych kursów są studentami wyższych uczelni artystycznych.

Do udziału w kursie malarstwa i rysunku zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się rysować i malować w różnych technikach. Do każdego uczestnika kursu podchodzimy indywidualnie, dbając o rozwój osobowości artystycznej i gwarantując postępy w pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności.

W ramach kursu omawiamy kilkadziesiąt tematów, takich jak perspektywa, przestrzeń, światłocień, studium postaci, architektury, natury czy też pobudzanie wyobraźni. Uczestnicy kursu dostają dodatkowo prace domowe z zakresu rysunku, które następnie są indywidualnie analizowane. Aby uczestnik kursu miał pełną możliwość korzystania z korekt instruktora, zapewniamy małe grupy od 7 do 10 osób.

Muzeum udostępnia sztalugi plenerowe do rysowania lub malowania. Uczestnicy korzystają z własnych materiałów rysunkowych czy malarskich, po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącymi kurs.

Kurator i prowadzący: Andrzej S. Grabowski - artysta malarz

Asystent: student Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Kursy są otwarte są dla wszystkich, którzy mają skończone 15 lat.

Szczegóły na stronie: http://www.wilanow-palac.pl/krolewska_akademia_sztuki.html

Źródło: Muzeum Pałac w Wilanowie
Daty wydarzeń:

14.1.2012 - 7.4.2012

Autor wpisu: Barbara Maciążek

Muzeum Pałac w Wilanowie Dział Edukacji Muzealnej
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa, gmina: Wilanów
02-958 Warszawa, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16
22 842 81 01
http://www.wilanow-palac.pl/krolewska_akademia_sztuki.html
Liczba odsłon: 1917
11.12.2011