Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Spotkanie z mistrzem – Wacław Wantuch i jego prace w Muzeum Fotografii, Bydgoszcz

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Akty” Wacława Wantucha oraz spotkanie autorskie, które odbędą się 10 grudnia o godz. 18.00 w Muzeum Fotografii.

Wystawa AKTY, to zestaw czterdziestu wielkoformatowych czarno-białych fotografii. Są wyborem z ostatnich dziesięciu lat pracy fotografa. Zdjęcia modelek w dużej mierze nawiązują do przywoływanych przez bogatą wyobraźnię odbiorcy figur i brył geometrycznych. Premiera wystawy miała miejsce w styczniu 2011 r., w Starej Galerii ZPAF w Warszawie, a następnie gościła już m.in. w Tarnowie, Koszalinie i Legnicy. Współorganizatorem tych ekspozycji jest Agencja Zegart.

Wacław Wantuch (ur. 1965 r., w Tuchowie) – artysta fotografik, uprawia głównie fotografię czarno-białą, od wielu lat konsekwentnie realizuje tematykę aktu kobiecego, przeważnie w zaskakujących ujęciach. Absolwent ASP w Krakowie, gdzie mieszka i pracuje. Autor albumów fotograficznych i uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, w kraju i za granicą. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Janusz Głowacki: „…Już niekoniecznie wiemy, patrząc na dobrze znajome piersi, pośladki, uda i biodra, cudownie przemienione przez Wacława Wantucha w trudne do rozszyfrowania poetyckie pejzaże, zimne kubizujące rzeźby czy martwe natury – oglądamy czy podglądamy? Budzą się w nas uczucia wyższe czy najniższe?…”

Jerzy Pilch: „…Łakomie gapię się na modelki Wantucha i zazdroszczę mu, że tak umie fotografować nie tylko ich plecy. Podziwiam piękno fotografii i myślę o przychylnych dziewczynach. One istnieją. Ponad sztuką i ponad pokoleniami….”

Hanna Bakuła: „Od zarania świata był akt….Czasami wyraża go artystyczna fotografia, która innym językiem opowiada tę samą historię – piękna nagiej kobiety….Akty Wacława Wantucha to rzeźby klasyczne, czarno-białe układanki, pełne tłumionych emocji….Kolor nie ma znaczenia. Jest tylko forma. Tak jak w niepolichromowanej rzeźbie. Brak barw pomaga w koncentracji…. Neutralne tło. Czysto jak w protestanckiej kuchni….Ten kalejdoskop chłodnych obserwacji to tylko pozory. Zdjęcia kipią profesjonalnie ujarzmionymi emocjami….”

Źródło: Muzeum Fotografii
Daty wydarzeń:

10.12.2011 godz. 18:00

Muzeum Fotografii
województwo: kujawsko-pomorskie, powiat: m. Bydgoszcz
Bydgoszcz, ul. Królowej Jadwigi 14
muzeumfoto@byd.pl, (0-52) 567 00 07
http://muzeumfoto.byd.pl/
Liczba odsłon: 1524
06.12.2011