Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Promocja książki "Kultura 2,4%"

17 grudnia w Pałacu Kazimierzowskim na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów studentom PSMK, połączone z promocją książki "Kultura 2,4%. Synergia różnorodności".

Kultura 2,4%. Synergia różnorodności – to zbiór tekstów prezentujących różne formy aktywności zawodowej w sektorze kultury.

Książka zostanie wydana przez Narodowe Centrum Kultury przy współpracy Uniwersytetu Warszawskiego. Honorowy patronat nad publikacją objął reżyser, pisarz i malarz Lech Majewski.

Kultura 2,4%. Synergia różnorodności stanowi zbiór 19 tekstów, których autorami są praktycy kultury o bogatym doświadczeniu zawodowym, absolwenci Studiów Podyplomowych Marketing Kultury przy Instytucie Stosunków międzynarodowych UW. Publikacja została podzielona na trzy części. W dziale Mechanizmy ujawniono zasady funkcjonowania na rynku poszczególnych dziedzin, m.in.: konserwacji dzieł sztuki, clubbingu czy nowoczesnej promocji instytucji kultury. Twórczość zawiera zarówno refleksję krytyczną nt. wybranych dzieł sztuki, jak i autorskie prace literackie oraz plastyczne. Część Wiedza poświęcona jest edukacji i popularyzacji kultury w odmiennych formach – od organizacji imprez poprzez pedagogikę biblioteczną i muzealnej po warsztaty archeologiczne.
Autorom publikacji towarzyszyło pragnienie ukazania kultury jako dochodowej gałęzi gospodarki. Stąd zawarte w tytule książki 2,4% – to współczynnik PKB generowany przez ten sektor w krajach Unii Europejskiej. Jak pisze Lech Majewski w słowie wstępnym:

„Nie ma wiedzy o różnorodności sektora, który dziś określa się jako obszar przemysłów kultury. Generuje on rosnące dochody i staje się istotnym elementem gospodarki. W coraz większym stopniu determinuje naszą rzeczywistość.”

Kultura 2,4%. Synergia różnorodności stawia sobie za cel przedstawienie wielości dróg rozwoju zawodowego w dziedzinie kultury i wyeksponowanie kryjącego się w nich potencjału. Autorzy czerpią ze swojego doświadczenia, dzięki czemu ich refleksja jest wiarygodna i osadzona w konkretnych realiach.

 

Promocja publikacji:
17 grudnia 2011, godz. 11.00
Pałac Kazimierzowski, Sala im. Brudzińskiego
Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa
 

Źródło: Kurs na kulturę
Daty wydarzeń:

17.12.2011 godz. 11:00

Narodowe Centrum Kultury, Uniwersytet Warszawski
województwo: mazowieckie
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 26/28
http://www.facebook.com/pages/Kultura-24/314741645219905
Liczba odsłon: 2233
01.12.2011