Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Animacja czasu wolnego w Kaliszu Pomorskim

"Teatralna jesień" to cykl warsztatów dla pracowników Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim.  Projekt zrealizowano w ramach Priorytetu II Rozwój Programu Dom Kultury+.

Pracownicy merytoryczni Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, w tym również pracownicy świetlic wiejskich i świetlicy środowiskowej będącej partnerem w projekcie, uczestniczyli w warsztatach animacji czasu wolnego, warsztatach teatralnych, warsztatach tworzenia scenografii oraz warsztatach art-terapii w zakresie ruchu i tańca.

Warsztaty były jednym z etapów realizacji „Teatralna jesień”dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury +.


Warsztaty dały możliwość podjęcia nowych działań animacyjnych wykorzystując głównie działania teatralne. Zainspirowały pracowników do dalszych ciekawych działań animacyjnych.

Pierwsze ze szkoleń zostało poprowadzone przez doświadczoną trenerkę firmy Stageman Polska, lidera animacji czasu wolnego w Polsce. Na zajęciach pracownicy poznawali nowe formy pracy z dziećmi i młodzieżą, nabywali praktyczne umiejętności – jak w nowatorski sposób przeprowadzić zajęcia z dziećmi, młodzieżą, by zachęcić ich do udziału w warsztatach. Warsztaty teatralne poprowadził Piotr Zgorzelski oraz gościnnie Iwona Faj – aktorzy ze Szczecina. Spotkanie z nimi to była wielka pigułka wiedzy na temat najistotniejszych elementów aktorstwa, które decydują o efektowności i atrakcyjności spektaklu. W ramach warsztatów w grupach przygotowane zostały krótkie etiudy teatralne.

Janina Grudnik-Banucha opowiadała uczestnikom warsztatów na temat scenografii.

Można było dowidzieć się zarówno jak wygląda praca scenografa, profesjonalne projekty scenografii i kostiumów, ale była to też możliwość by uruchomić wyobraźnię pracowników i wymyślić dekorację z prostych elementów typu stary mebel, gałąź czy folia aluminiowa.

Ostatnie z warsztatów – art-terapii ruchem poprowadziły Patrycja Jastrzębska i Paulina Majewska instruktorki kursu kwalifikacyjnego prowadzonego przez Centrum Łowicka. Tu wszyscy uczestnicy mogli poznać terapeutyczny wpływ muzyki i tańca. Ruchem można było pokazać zarówno radość, jak i smutek, dynamikę i spokój.

Źródło: Dom Kultury Plus
Daty wydarzeń:

10.11.2011 godz. 15:39 - 15:39

Animacja czasu wolnego w Kaliszu Pomorskim

Animacja czasu wolnego w Kaliszu Pomorskim Animacja czasu wolnego w Kaliszu Pomorskim Animacja czasu wolnego w Kaliszu Pomorskim Animacja czasu wolnego w Kaliszu Pomorskim Animacja czasu wolnego w Kaliszu Pomorskim

Autor wpisu: MGOK w Kaliszu Pomorskim

Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim
województwo: zachodniopomorskie, powiat: drawski
Kalisz Pomorski, ul. Dworcowa 6
mgokkp@wp.pl, 94 361 63 22
http://www.kultura-kaliszpom.com/
Liczba odsłon: 2275
21.11.2011