Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warszawiak też człowiek, czyli Kiermasz Pomysłów na Podwórkową Gwiazdkę

Rozpoczynamy przygotowania do kolejnej akcji sąsiedzkiej - PODWÓRKOWEJ GWIAZDKI.
Ponieważ dla każdego działania potrzebne są odpowiednie bodźce i inspiracje, 14. listopada organizujemy Kiermasz Pomysłów, na którym odbędzie się sąsiedzka burza mózgów. A swoje pomysły na to jak taka sąsiedzka impreza ma wyglądać, przedstawią doświadczeni i aktywni mieszkańcy, którzy działają także w organizacjach niosących pomoc.

 Drodzy Warszawiacy, szanowne Warszawianki!

Nie obchodzi nas Wasza linia pokoleniowa, tylko fakt, że mieszkacie w Warszawie. W mieście, które nie może być anonimowe, obojętne i gdzie mieszkają tylko obcy sobie ludzie.

Dlatego… zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej sąsiedzkiej akcji! Będzie ona w grudniu, ale to najwyższy czas, aby rozpocząć przygotowania!

Co trzeba zrobić? TO BARDZO BARDZO PROSTE!

1. Zaznacz w kalendarzu weekend 16-18 grudnia - wtedy odbędzie się Podwórkowa Gwiazdka
2. Dowiedz się, czy w Twojej okolicy ktoś, coś, jakieś miejsce, instytucja, a nawet podwórko potrzebuje pomocy (chodzi o coś prostego, przecież nie organizujesz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy)
3. Namów innych ludzi do działa, zapytaj o ich pomysły! 4. Spotkajcie się ze sobą, pomóżcie komuś na Święta…( forma, godzina, sposób i miejsce zależy tylko od Was!) 5. Zrealizujcie nawet najbardziej szalone pomysły, bo warto!

Teraz zapracowani Warszawiacy wzdychają głośno i nie wierzą, że da się coś zrobić.

Zatem zapraszamy najpierw na Kiermasz Pomysłów, który odbędzie się 14. Listopada w Stacji Muranów, ul. Andersa 13 o godz. 17:30.

Przyjdą osoby, które mają już doświadczenie w takich akcjach, ale też pojawią się grupy, które pomagają innym. Przyjdźcie z pomysłami, z sąsiadami, razem będziemy szukać sposobów, jak zorganizować Podwórkową Gwiazdkę w Waszym sąsiedztwie!

Przyjdźcie koniecznie, bo Warszawiak też człowiek, co nie?

Źródło: Q Ruch Sąsiedzki
Daty wydarzeń:

14.11.2011

Autor wpisu: Karolina Kopińska

Q Ruch Sąsiedzki
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-252 Warszawa, Podwale 13
podworkowagwiazdka@gmail.com, 606743302
www.podworkowagwiazdka.blogspot.com, www.inicjatywysasiedzkie.pl
Liczba odsłon: 1569
08.11.2011