Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

„Życzenia dla Niepodległej" czyli wielka balonikowa wysyłka życzeń dla Polski, Sulejówek

Żywiołem szczęścia jest śmiech. A im bardziej jest pustym i szczerym, im bardziej nazywamy go dziecinnym, tym więcej jest w nim szczęścia, tym więcej jest w nim nieba na ziemi
Józef Piłsudski
Przyjdźcie na radosne obchody Święta Niepodległości!
 

W dniu 11 listopada Muzeum Józefa Piłsudskiego serdecznie zaprasza do Sulejówka na imprezę „Życzenia dla Niepodległej”. Będzie można zwiedzić dworek w którym mieszkał Józef Piłsudski, obejrzeć stary park a następnie wysłać życzenia dla Niepodległej Sulejowską Pocztą Balonową. Najmłodsi goście będą mogli sami narysować kartkę, a wszyscy chętni napisać osobiste życzenia dla Polski. Po przystawianiu odpowiedniej pieczęci kartka w wodoszczelnym opakowaniu poleci w Polskę przyczepiona do balonika wypełnionego helem. Oczywiście każde dziecko dostanie też balonik do wzięcia ze sobą oraz małą słodką niespodziankę.

Baloniki będzie można wysyłać w godzinach 10 - 16 WSTĘP WOLNY


 


 

Źródło: Muzeum J. Piłsudskiego
Daty wydarzeń:

11.11.2011

Autor wpisu: Barbara Gołębiowska

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku - DWOREK "MILUSIN"
województwo: mazowieckie, powiat: miński, gmina: Sulejówek
05 - 070 Sulejówek, ul. Oleandrów 5
muzeum@muzeumpilsudski.pl, (22) 842 04 25
www.muzeumpilsudski.pl
Liczba odsłon: 2113
07.11.2011

Zobacz także:

„MIESZKAŃCY SPOD JEDENASTKI” Pokaz przedpremierowy filmu animowanego dla dzieci w Kinie Alchemia

W dniu Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada o godz. 11.00 zapraszamy Rodziny z dziećmi do Kina Alchemia na pokaz filmu, zrealizowanego przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Film oraz towarzyszące mu warsztaty przybliżą dzieciom sens święta, które obchodzimy w tym dniu.

Barwy Nieobojętne, Sulejówek

Celem programu jest zachęcenie młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do refleksji i rozmowy o wartościach, jakie wiążą się dla niej z naszymi symbolami narodowymi. Poprzez zastosowanie form dostosowanych do wrażliwości i zainteresowań współczesnej młodzieży i połączenie edukacji patriotycznej z działaniami twórczymi chcemy przyczynić się do kształtowania u uczestników programu postawy nowoczesnego, obywatelskiego patriotyzmu. Program składa się z trzech dopełniających się elementów: warsztatów, profilu na portalu społecznościowym Facebook  oraz konkursu fotograficznego.

Program teatralny ”Pies i wilk, czyli o niepodległości dla najmłodszych”

"Mamo, dlaczego na naszym domu wisi dzisiaj flaga? Tato, jakie to święto? Co to jest niepodległość?" W dniu 11 listopada wielu rodziców staje zakłopotanych w obliczu prostych pytań swoich dzieci. Jak wytłumaczyć wartość niepodległości pokoleniu, które wolnością oddycha na co dzień jak powietrzem? Z pomocą może przyjść teatr.