Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie zaprasza w sentymentalną podróż do świata animacji dla dzieci powszechnie zwanych dobranockami. Jedyne w Polsce Muzeum Dobranocek to miejsce magiczne - wehikuł czasu przenoszący w inny wymiar – w krainę wspomnień, wzruszeń i dobrych emocji – w świat wieczorynek.

Historia Muzeum Dobranocek zaczęła się od pomysłu Wojciecha Jamy - kolekcjonera, który przekazał latami gromadzone pamiątki miastu z intencją utworzenia muzeum samorządowego.

Pierwsi zwiedzający mogli zobaczyć zgromadzone muzealia już w lutym 2009 roku, a 22 marca oficjalne otwarcie Muzeum Dobranocek ogłosili Martynka i Filip – dzieci towarzyszące prezydentowi miasta Tadeuszowi Ferencowi - prywatnie wielbicielowi Rumcajsa - w obecności tłumnie przybyłych miłośników dobranocek.


Łza się w oku kręci na wspomnienie tych miłych chwil i ogromnego, pysznego tortu w kształcie telewizora z wyglądającymi z ekranu bohaterami pierwszej polskiej dobranocki – pacynkami Jacka i Agatki.


Przez prawie dwa lata muzeum mieściło się w niewielkim lokalu zabytkowej kamienicy przy ulicy Słowackiego 8, gdzie niezwykłą kolekcję pamiątek związanych z animacjami dla dzieci obejrzało ponad 45 tysięcy osób. Drugie urodziny Muzeum Dobranocek zbiegły się w czasie z przeprowadzką do nowej, przestronnej siedziby przy ulicy Mickiewicza 13, rozbudową ekspozycji oraz powiększeniem dobranockowego zespołu pracowników.


Zapraszamy zatem do zwiedzenia Muzeum Dobranocek i mam nadzieję, że oglądanie kolekcji będzie świetną zabawą dla dzieci a u trochę starszych gości wywoła wiele miłych wspomnień i pozwoli wrócić choć na chwilę do czasów
ich dzieciństwa.

Stałe formy działalności:

  • Wrześniowe Warsztaty Animacji z cyklu Sztuka Animacji podczas których grupa młodzieży tworzy film animowany w technice wycinanki.
  • Listopadowe spotkanie z animacją Dobranocka dla dorosłych - spotkania autorskie z twórcami filmów animowanych, prezentacja animacji artystycznych dla dojrzałych widzów.
  • Czerwcowe spotkanie z dobranockami Dobranocka nocą - prezentacja popularnych dobranocek, gry, konkursy, zabawy.
  • Spotkania czytelnicze Od bajki do dobranocki - seans głośnego czytania z pokazem przezroczy , konkursami i zabawami prezentujący bohaterów popularnych dobranocek organizowany we współpracy z WIMBP dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie.s
  • Spotkania czytelnicze Wędrujące Dobranocki- spotkanie z bohaterami dobranocek prowadzone przez Wróżkę Muzealię w siedzibie WIMBP dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie.
  • Konkurs plastyczny Dobranocki z dawnych lat -kształtowanie wyobraźni twórczej dzieci oraz zainteresowań plastycznych,inspirowanie do pracy twórczej,popularyzowanie wśród dzieci animacji jako sztuki oraz tzw. dobrych dobranocek z morałem.
  • Konkurs plastyczno-filmowy Projekt animacja-Klatka po klatce - ma na celu propagowanie wśród młodzieży sztuki, jaką jest film animowany. Jest skierowany do amatorów interesujących się filmem. Ma również na celu odkrywanie młodych talentów w dziedzinie filmu animowanego.

 

Godziny otwarcia:
pn- nieczynne
wt-pt 9:00-16:00
sb-nd 10:00-17:00

w okresie wakacji:
pn-nieczynne
wt-pt 9:00-17:00
sb-nd 10:00-18:00

Ceny biletów:
ulgowy- 4 zł
normalny -7 zł
przewodnik- 25 zł

Źródło: Muzeum Dobranocek
Daty wydarzeń:

10.10.2011 godz. 15:34 - 15:34

Muzeum Dobranocek

Muzeum Dobranocek Muzeum Dobranocek Muzeum Dobranocek Muzeum Dobranocek Muzeum Dobranocek Muzeum Dobranocek Muzeum Dobranocek Muzeum Dobranocek Muzeum Dobranocek Muzeum Dobranocek Muzeum Dobranocek
Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy
województwo: podkarpackie, powiat: m. Rzeszów
35-064 Rzeszów, ul. Mickiewicza 13
poczta@muzeumdobranocek.com.pl, 17 8525715
www.muzeumdobranocek.com.pl
Liczba odsłon: 3945
10.10.2011