Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Granty na festiwale audiowizualne w ramach programu Media

Do 31 października 2011 r. trwa nabór wniosków o dofinansowanie europejskich festiwali audiowizualnych w ramach programu Media 2007.

Cele programu to:

  • ułatwianie i stymulowanie promocji i obiegu europejskich utworów audiowizualnych i kinematograficznych podczas pokazów handlowych, targów i festiwali w Europie i na całym świecie (o ile te wydarzenia mogą odgrywać ważną rolę w promocji tych utworów oraz w tworzeniu sieci kontaktów zawodowych),
  • poprawę dostępu publiczności europejskiej i międzynarodowej do europejskich utworów audiowizualnych.

 

Zgłaszane festiwale muszą przyczyniać się do realizacji wyżej wymienionych celów, a ich repertuar w co najmniej 70 % muszą stanowić filmy europejskie, pochodzące z przynajmniej 10 krajów uczestniczących w programie (tj. krajów UE, Islandii, Lichtensteinu, Norwegii, Szwajcarii i Chorwacji). Działania w ramach festiwalu powinny się rozpocząć pomiędzy 1 maja a 31 października 2012 r.

Dofinansowanie w wysokości maksymalnie 75 000 euro (co stanowić powinno 50% kosztów realizacji projektu)

Beneficjenci:

o dofinansowanie mogą się ubiegać europejskie organizacje i przedsiębiorstwa, zarejestrowane i będące własnością osób pochodzących z uczestniczących w programie.

Polscy wnioskodawcy mogą przed wysłaniem aplikacji mogą ją skonsultować w Biurze Media Desk Polska (polskim przedstawicielstwie programu Media) w Warszawie.


Szczegółowe informacje dostępne na stronie http://www.mediadeskpoland.eu/dofinansowania/22/ oraz na stronie polskiego przedstawicielstwa programu Media: http://www.mediadeskpoland.eu/
 

Źródło: Kadra Kultury
Daty wydarzeń:

6.10.2011 godz. 9:51 - 9:51

Autor wpisu: Kadra Kultury

Biuro Media Desk Polska
województwo: mazowieckie
Warszawa, ul.Chełmska 19/21 p.229
http://www.mediadeskpoland.eu/
Liczba odsłon: 2840
07.10.2011