Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"Integrujmy się przez taniec" w Siedliskach

,,INTEGRUJMY SIĘ POPRZEZ TANIEC” - to tytuł nowego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie ,,Eko – Wzgórze” w Siedliskach. Od początku sierpnia 2011r. przy Gminnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Siedliskach odbywają się zajęcia w ramach Projektu "Integrujmy się poprzez taniec".

Poprzez udział w tych zajęciach dzieci mile i ciekawie spędzają wolny czas, odkrywają i rozwijają swoje talenty taneczne, uczą się pokonywać stres, nabywają umiejętności pracy w zespole oraz angażują do działania swoich rodziców poprzez przygotowanie m. inn. ogniska, poczęstunku (upieczenie ciast, zakupu napojów i słodyczy).


Realizacja tego projektu potrwa do końca listopada 2011r.


Są to zajęcia taneczne prowadzone przez instruktorkę p. Dominikę Sierzputowską oraz wolontariuszki: p. Irenę Sędkowską i p. Anetę Bronakowską. Na zajęcia uczęszcza 20-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Siedlisk w wieku 7 – 15 lat. Na zajęciach dzieci uczą się elementów tańca nowoczesnego typu: HIP – HOP i DISCO – DANCE.

W ramach tego projektu dnia 26 sierpnia w Siedliskach na placu zabaw odbył się Piknik Integracyjny. Na piknik licznie przybyły dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia taneczne w ramach Projektu ,, Integrujmy się poprzez taniec”. Udział w pikniku wzięli też rodzice oraz mieszkańcy Siedlisk. Uczestnicy Pikniku mogli upiec kiełbaski, porozmawiać i mile spędzić czas przy ognisku w piątkowe popołudnie i wieczór. Nie zabrakło zabaw i gier oraz dobrego humoru.

Teresa Mierzwińska – Prezes Stowarzyszenia ,,Eko – wzgórze
jak również koordynator Projektu "Integrujmy się poprzez taniec"Projekt został dofinansowany ze środków Programu ,,Działaj Lokalnie VII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych ,,Stopa” oraz Samorządów: Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Powiatu Ełckiego , Gminy Ełk.

Źródło: ECOP
Daty wydarzeń:

1.8.2011 - 30.11.2011

Stowarzyszenie "Eko-Wzgórze"
województwo: warmińsko-mazurskie, powiat: ełcki
19-300 Siedliska, Siedliska 25a
mierzwa2@buziaczek.pl, 87 621 30 06
Liczba odsłon: 2033
22.09.2011