Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Letnia Kuźnia Animatorów

Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim podjął się organizacji II edycji Letniej Kuźnicy Animatorów – spotkania, które pozwala osobom na co dzień zajmującym się animacją w swoich środowiskach, stworzyć warunki do samoedukacji poprzez wymianę
doświadczeń.

Lenta Kuźnica Animatorów trwała sześć dni, od 21 do 27 sierpnia 2011r. i odbyła się w Starej Studnicy. Przybyli animatorzy bardzo aktywnie przystąpili do wszystkich warsztatów, niezależnie od tego, czy wcześniej mieli z daną dziedziną do czynienia, czy też nie.

W ofercie tegorocznej Letniej Kuźnicy Animatorów były warsztaty tkactwa, wyplatanie z wikliny, filcowanie, warsztaty papier mache, muzykoterapia, rzeźbienie w mydle, warsztaty frywolitki (koronki dworskiej), wykonywanie artystycznych toreb, taniec hip-hop, warsztaty pisania tekstów hip-hopowych (rapu) w formie kreatywnej „bitwy na słowa”, warsztaty orygami oraz malowanie na ceramice. Udział w warsztatach podsunął uczestnikom wiele nowych pomysłów z zakresu zwiększenia i doskonalenia umiejętności wykorzystania warsztatów artystycznych w animacji środowiska.

Letnia Kuźnica Animatorów to spotkanie, które pozwoliło „rozejrzeć się w sektorze animacji”, otworzyć się na inne techniki i formy działania animacyjnego oraz podnieść świadomość własnego potencjału i możliwości wykorzystania go w swojej pracy. Animatorzy nie tylko uczestniczyli w warsztatach, ale mieli okazję sprawdzić się w roli prowadzącego.

Animatorzy przyjechali z: Złocienieckiego Ośrodka Kultury, Goleniowskiego Domu Kultury, Gminnego Ośrodka Kultury w Krzęcinie, Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej, Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim oraz Gimnazjum w Kaliszu Pomorskim.

 


 

 

Źródło: Dom Kultury Plus
Daty wydarzeń:

10.9.2011 godz. 20:50 - 20:50

Kuźnica Animatorów
Autor zdjęć: Ośrodek Kultury

Kuźnica Animatorów Kuźnica Animatorów Kuźnica Animatorów Kuźnica Animatorów Kuźnica Animatorów Kuźnica Animatorów Kuźnica Animatorów Kuźnica Animatorów Kuźnica Animatorów Kuźnica Animatorów Kuźnica Animatorów Kuźnica Animatorów Kuźnica Animatorów Kuźnica Animatorów Kuźnica Animatorów

Autor wpisu: Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim

Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim
województwo: pomorskie
Kalisz Pomorski, ul. Dworcowa 6
http://www.kultura-kaliszpom.com
Liczba odsłon: 2514
13.09.2011