Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

MELODEUSZ czyli Warszawska Jesień dla dzieci w Łazienkach!

Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie i Warszawska Jesień zapraszają wszystkich młodych muzyków do Starej Kordegardy na spotkania z Melodeuszem! Instalacja dźwiękowo-muzyczna w ramach Małej Warszawskiej Jesieni w Starej Kordegardzie.

Dzieci słyszą więcej niż my – dorośli. Dlatego zdecydowaliśmy się włączyć w rozwijanie ich muzycznej wyobraźni „Małą Warszawską Jesień” - pierwszy festiwal muzyki współczesnej przygotowany z myślą o młodszych odbiorcach.

Melodeusz to działający na wyobraźnię i zmysły dziecięce okrągły, kolorowy obiekt złożony z 26 mini odtwarzaczy. Odtwarzacze zawierają fragmenty utworu muzycznego do samodzielnego zagrania - złożenia. Wciskając guziczki, dzieci odtwarzają nagrane dźwięki instrumentów w dowolnych zestawieniach albo wszystkie naraz.


Na małych kompozytorów czyhają przygotowane pułapki - niektóre instrumenty mają śmieszną barwę dźwięku albo grają nie pasującą do pozostałych figurę. Ale właściwie czemu nie ułożyć utworu z tych właśnie niechcianych, nie pasujących elementów? Melodeusz może też przemówić za sprawą wplecionych w nagrania głosek.

Stara Kordegarda 17-25.09 godz. 9:00-18:00
wstęp wolny

 

Źródło: Łazienki Królewskie
Daty wydarzeń:

17.9.2011 godz. 9:00 - 25.9.2011 godz. 18:00

Autor wpisu: Małgorzata Radziwanowska

Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa, gmina: Warszawa
Warszawa, ul.Agrykoli 1
warsztaty@lazienki-krolewskie.pl, 22 50 60 102
http://www.lazienki-krolewskie.pl/edu.html
Liczba odsłon: 2415
12.09.2011