Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Akademia Liderów Kultury rozpoczęta

O czym pamiętać organizując imprezę wielkości Woodstock Festiwal? Czemu zawsze trzeba mieć plan awaryjny przy realizacji wydarzeń kulturalnych? Jak stworzyć dobrą strategię dla instytucji kultury? 16 młodych uczestników z całej Polski odkrywa tajemnice sektora rozrywki podczas Akademii Liderów Kultury w Zachełmiu k. Jeleniej Góry od 5 do 14 sierpnia

Przez dwa miesiące we wrocławskim Ośrodku Kultury i Sztuki, instytucji kultury samorządu województwa dolnośląskiego, zbierano zgłoszenia od uczestników z całej Polski. – Na brak zainteresowania nie narzekaliśmy. Chętnych było prawie 5 razy więcej – mówi Adam Piwek, koordynator ALK. – Istotne jest to, że zajęcia z liderami prowadzą praktycy, opierając się na przykładach z rzeczywistych, głównie dolnośląskich, festiwali i innych projektów kulturalnych. Akademia to także możliwość wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów przez uczestników, którzy swój kulturalny debiut mają tylko za sobą.

Dlaczego uczestniczą w Akademii? - Przygotowuję się do realizacji wrocławsko-lubelskiego projektu - mówi Anna Milczanowska - Zaskoczyli mnie tutaj moi koledzy. Każdy z nas ma różnorodne doświadczenie. Spotkanie tutaj to nie tylko okazja do poznania teorii, udziału w ćwiczeniach oraz zajęciach warsztatowych ale również szansa na nawiązanie ciekawych znajomości i kontaktów przydatnych w budowaniu działań kulturalnych.

Jarosław Melon do Zachełmia k. Jeleniej Góry przyjechał spod Warszawy. W Legionowie organizował m.in. przegląd filmów rosyjskich: - Chcę w przyszłości pracować w kulturze, dlatego zgłosiłem się do Akademii Liderów Kultury. To mój pierwszy krok w zdobywaniu wiadomości z tej materii. Już myślę o kolejnych, w ramach studiów magisterskich albo podyplomowych.
Przez dziesięć dni na uczestników czekają kreatywne zajęcia m.in. z animacji społeczno-kulturowej, public relations, sztuki negocjacji, organizacji wydarzeń kulturalnych oraz sponsoringu i pozyskiwania funduszy.

Organizator

Organizatorem projektu jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Partnerzy

Partnerami są Zakład Dydaktyki Historii i WOS Uniwersytetu Wrocławskiego oraz stowarzyszenie CANDEO.

 

Działanie jest finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Patronat honorowy objęło m.in. Narodowe Centrum Kultury.
 

Źródło: Ośrodek Kultury i Sztuki
Daty wydarzeń:

5.8.2011 - 14.8.2011

Akademia Liderów Kultury rozpoczęta
Autor zdjęć: mat. organizatora

Akademia Liderów Kultury rozpoczęta

Autor wpisu: Adam Piwek

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu
województwo: dolnośląskie, powiat: m. Wrocław, gmina: Wrocław
Wrocław, Rynek-Ratusz 24
okis@okis.pl, 071 344 28 64
www.okis.pl
Regulamin i karta zgłoszeniowa na warsztaty w ramach projektu Akademia Liderów Kultury
Liczba odsłon: 3405
08.08.2011