Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Festiwal Dziwnie Fajne, Bytom

Festiwal Dziwnie Fajne to wielowątkowe przedsięwzięcie kulturalne, na które składają się przede wszystkim:

• Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów

• Przemarsz Superbohaterów

• Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów

• Koncerty, pokazy, prezentacje

13 - 14 kwietnia w Bytomiu

 

Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów to unikalne wydarzenie w skali całego kraju. W trakcie jego trwania odbywa się Przemarsz Superbohaterów przez centrum Bytomia wraz z Orkiestrą Górniczą (ostatnią w mieście). Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów promuje optymistyczne postawy, otwartość na innych mieszkańców, szeroko pojętą tolerancje i aktywizację. Daje odrobinę kolorowej, radosnej spontaniczności.

Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów promuje ideę recyclingu. Na Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów zapraszamy designerów, handmadowców, artystów, projektantów, wizjonerów i wszystkich, którzy reanimują odpady dając im nową szansę na zaistnienie w świecie przedmiotów użytkowych. Wszystkich tych, którzy przerabiają i przetwarzają przedmioty, które straciły swoją pierwotną funkcję. 

Chcemy pokazać, że przedmioty, które trafiają na wysypiska można twórczo reanimować i nadać im nową formę przez co nabiorą ponownie charakteru. Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów to także: warsztaty, pokazy, wystawy oraz zbiórka elektroodpadów, baterii, świetlówek i żarówek i recycling śmieci.

Festiwal Dziwnie Fajne to też koncerty, występy, projekcje i akcje. Do tej pory zaprezentowali się u nas tacy twórcy jak: Sambor Dudziński, Biff, Oszibarack, Łąki Łan, All Sounds Allowed, L.U.C, Maciek Maleńczuk i Super Trio, Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, The Syntetic, ja mmm chyba ściebie.
Oraz kabarety: Hrabi, Łowcy.B, Limo, Smile, Fraszka, Dasza von Yock, Macież, Szarpanina
I przedstawiciele polskiej sceny stand up: Abelard Giza, Kacper Ruciński, Mariusz Kałamaga i Michał Kempa.

Festiwal Dziwnie Fajne został nagrodzony Nagrodą Specjalną Związku Miast Polskich podczas Festiwalu Promocji Miast i Regionów w Warszawie, w 2011 roku.

Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów, Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów i cały Festiwal Dziwnie Fajne organizowany jest przez kolektyw BytoMy oraz Bytomskie Centrum Kultury.

Patronat nad Międzygalaktycznym Zlotem Superbohaterów i całym Festiwalem Dziwnie Fajne objęła Instytucja Filmowa Silesia Film oraz portal bytomski.pl

Patronat nad Kiermaszem Twórczej Reanimacji Odpadów objęła Kampania Polskiej Zielonej Sieci "Kupuj odpowiedzialnie".

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć (PZS) jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego zrzeszającą organizacje ekologiczne działające w największych miastach Polski. Celem PZS jest rozwój w zgodzie z naturą. PZS działa poprzez budowanie obywatelskiego poparcia dla zrównoważonego rozwoju, tworzenie mechanizmów społecznej kontroli wydatkowania publicznych funduszy, zwiększenie wpływu konsumentów na jakość produktów oraz politykę globalnych korporacji, a także wspieranie ekorozwoju krajów Globalnego Południa oraz społeczeństwa obywatelskiego w Europie Wschodniej. Polska Zielona Sieć aktywnie działa dla natury, człowieka i rozwoju.

Kupuj odpowiedzialnie to kampania Polskiej Zielonej Sieci w ramach której PZS konsekwentnie i na różne sposoby poddaje refleksji nawyki konsumenckie polskiego społeczeństwa po to by świat, w którym żyjemy stawał się czystszy, bardziej sprawiedliwy, bezpieczniejszy.

http://www.facebook.com/pages/Mi%C4%99dzygalaktyczny-Zlot-Superbohater%C3%B3w/107378899289558

http://www.facebook.com/pages/Kiermasz-Tw%C3%B3rczej-Reanimacji-Odpad%C3%B3w/204720589561857

Źródło:
Daty wydarzeń:

13.4.2012 godz. 2:00 - 14.4.2012 godz. 2:00

Festiwal Dziwnie Fajne
Autor zdjęć: Bartosz Królik, archiwum BECEK

Festiwal Dziwnie Fajne Festiwal Dziwnie Fajne Festiwal Dziwnie Fajne Festiwal Dziwnie Fajne Festiwal Dziwnie Fajne Festiwal Dziwnie Fajne

Autor wpisu: Agnieszka Skowronek

BECEK Bytomskie Centrum Kultury
województwo: śląskie, powiat: , gmina: Bytom
41 - 902, Bytom, ul. Żeromskiego 27
info@becek.pl, 32/ 389 31 09
www.becek.pl
Liczba odsłon: 2383
02.04.2012