Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Sztuka ebru dla dorosłych i dla dzieci, Poznań

Sztuka Ebru jest niezwykłą, przypominającą ,,malowanie na wodzie" sztuką naturalnego zdobienia papieru lub materiału za pomocą delikatnych rysików i farb pływających na powierzchni wody, które tworzą formy podobne do deseni marmuru. Misterne wzory namalowane na wodzie, zachowane zostają przez przyłożenie kartki papieru do jej powierzchni tworząc przepiękne, zadziwiające, niezwykle dynamiczne kształty i barwne figury. Wszystkie elementy i składniki stosowane w Ebru są w 100% naturalne. Bogata paleta barw używanych w Ebru uzyskiwana jest z naturalnych pigmentów mineralnych tj. kolorowe ziemie, glinki lub mielone skały.

Sztuka Ebru to sztuka wyobraźni. Dynamicznie poruszające się na powierzchni wody nasycone barwy i niepowtarzalne kształty pobudzają wyobraźnię, stając się inspiracją do tworzenia kolejnych wyrafinowanych figur i wzorów. Sztuka Ebru uwalnia pokłady fantazji i kreatywności kryjące się w każdym człowieku.


Prowadząca: Anna Drzniewicz-Kotulińska

Warsztaty dla dorosłych
24 lutego (piątek), godz. 17.30 - 21.00


Ebru jest nietypową sztuką.
Artystą, a nawet mistrzem może stać się każdy, kto poznawszy podstawy techniki Ebru da się ponieść wyobraźni. Inspiracją do tworzenia nadzwyczajnych form i kształtów jest już pierwsza barwna kropla farby rozpływająca się na powierzchni wody. Precyzja i spontaniczność to dwie nieocenione zalety twórcy Ebru. Spontaniczność dodaje kształtom dynamiki, precyzja natomiast pozwala na zobrazowanie nawet najdrobniejszych szczegółów malowanych figur.
Ebru uczy opanowania, daje wytchnienie i przypomina, że najbliższe człowiekowi jest piękno powstałe z natury.

W programie: informacje o historii ebru, akcesoriach, malowanie obrazów według schematów oraz własne eksperymenty z technikami Ebru.
Warsztaty dotyczą barwienia papieru techniką Ebru.

Koszt: 220 zł/ uczestnika

 

Warsztaty dla dzieci
25 lutego (sobota)
godz. 11.00 - 12.30 (dzieci w wieku 4 - 6 lat)
godz. 13.00 - 14.30 (dzieci w wieku 7 - 12 lat)


Niepowtarzalna okazja spróbowania przez dzieci magicznej sztuki Ebru!
Po krótkim wprowadzeniu i pokazie prowadzącej każde dziecko namaluje własny obrazek.
Sztuka Ebru pozwala wyrazić emocje, uspokaja, wyzwala spontaniczność i swobodę ekspresji. Zaskakujące i czasem nieprzewidywalne kształty i kolory Ebru, pojawiające się na powierzchni wody, uwalniają twórczą energię i rozwijają wyobraźnię.
Koszt: 30 zł/ uczestnika

Prosimy o wcześniejsze zapisy - ilość miejsc ograniczona!

Źródło: Pracownia SztukaPuka
Daty wydarzeń:

24.2.2012 godz. 1:00 - 25.2.2012 godz. 1:00

Pracownia SztukaPuka
województwo: wielkopolskie, powiat: m. Poznań
Poznań, Matejki 44/2
info@sztukapuka.pl, 660 457 110
http://sztukapuka.pl/
Liczba odsłon: 1450
07.02.2012