Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Akcja! Komiks w ruchu

„Akcja! Komiks w ruchu” składa się z dwóch cykli warsztatów. Pierwszy, prowadzony przez twórcę komiksowego Jacka Frąsia, wprowadzi uczestników i uczestniczki w tajniki komiksu. Powstanie wówczas scenariusz filmu oraz kadry komiksowe, ktore będą animowane w drugiej części warsztatów. Motion comic, co tłumaczy się jako „komiks w ruchu”, łączy dwa gatunki: komiks i film. Film udostępniony zostanie w Internecie wraz z filmem instruktażowym. Zgłoszenia na warsztaty można przesyłać do 20 marca - nabór został przedłużony!

Projekt "Akcja! Komiks w ruchu" Stowarzyszenia Arteria jest formą innowacyjnej edukacji artystycznej, która wyko­rzystuje medium komiksu oraz nowoczesne technologie, które służą jego powstawaniu. Składa się z dwóch części: warsztatów komiksowych prowadzonych przez Jacka Frąsia oraz warsztatów motion comic (komiksu w ruchu – formy łączącej komiks z elementami filmu animowanego) prowadzonych przez Wojtka Traczyka i Darię Bulińską. 

Uczestniczki i uczestnicy będą pracować na tabletach Bamboo. Projekt jest odpo­wiedzią na niewielką obecność komiksu a tym bardziej motion comics w programach edukacyjnych i artystycznych. Podczas warsztatów powstanie motion comic oraz film instruktażowy, jak stworzyć motion comic.

Warsztaty prowadzone przez praktyków i praktyczkę będą także okazją do otrzymania przydatnych wskazówek, w jaki sposób wykorzystać komiks w swojej twórczości czy pracy edukacyjnej.

Uczestnicy - zgłoszenia

Projekt skierowany jest do osób w wieku 16-23 lata, w tym 6 osób przygotowujących się do pracy z młodzieżą na polu artystycznym (studentki i studenci Akademii Sztuk Pięknych, animacji artystycznej i kulturalnej, pedagogiki itp.). Na warsztatach jest 16 miejsc.

Na wypełnione formularze zgłoszeniowe czekamy pod adresem mailowym: warsztaty.komiksowe@gmail.com do 20 marca 2012 roku.

Partnerzy

Partnerami projektu są: firma Wacom Europe GmbH, dzięki której uczestniczki i uczestnicy warsz­tatów będą pracować na tabletach Bamboo oraz Muzeum Narodowe w Gdańsku - Muzeum udostępnia w pełni wposażoną pod względem multimediów salę.

Projekt realizowany w ramach programu Akademii Oran­ge.

Plan warsztatów

  • Warsztaty Jacka Frąsia (26 godzin)

Daty: 31.03, 1.04, 14-15.04 w godzinach 10:30-17

Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki stworzą scenariusz motion comic, rozplanują go w sekwencjach, czyli kadrach, zaprojektują postać bohatera lub bohaterki, jej otoczenie (scenografię), zrealizują pomysł umieszczając ją w przestrzeni. Będą pracować z tabletem, w programie Adobe Photoshop oraz zaanimują warstwy w ten sposób przygotowując się do pracy w drugim etapie pro­jektu, czyli warsztatach z Darią Bulińską i Wojtkiem Traczykiem.

 

  •  Warsztaty Darii Bulińskiej i Wojtka Traczyka (30 godzin)

Daty: 28-29.04 i 12-13.05 w godzinach 9:30 - 17

Na potrzeby filmu finałowego zaadaptowane zostaną komiksy, które powstaną pod okiem Jacka Frąsia. Uczestniczki i uczestnicy będą się trzymać opowiadanych przez te komiksy historii i uży­wać do tego rysunków, które na ich potrzeby powstaną. Ponieważ film operuje w inny sposób obra­zem niż komiks, konieczna będzie obróbka rysunków, często też dorysowywanie pewnych szcze­gółów, by móc wprawić je w ruch. Warsztaty będą także zawierać: wprowadzenie – prezentację ciekawych pozycji filmowych, tech­nik tworzenia filmu animowanego, naukę prac animacyjnych, naukę montażu i udźwiękowienia.

 

Warsztaty odbędą się w Muzeum Narodowym w Gdańsku, w Oddziale Sztuki Dawnej przy ul. To­ruńskiej 1.

Więcej informacji: warsztaty.komiksowe@gmail.com, Anna Miler, 502559813

Kinga Kuczyńska: 600235106

Patronat nad projektem: Platforma Kultury, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, malekino.pl, naszemiasto.pl

Patronat Patformy Kultury

 

Źródło: Stowarzyszenie Arteria
Daty wydarzeń:

31.3.2012 godz. 3:01 - 13.5.2012 godz. 3:01

Akcja! Komiks w ruchu
Autor zdjęć: Anna Zielińska, Anna Miler, Srebrna Kuna

Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu Akcja! Komiks w ruchu

Autor wpisu: Anna Miler

Stowarzyszenie Arteria
województwo: pomorskie
81-229 Gdynia, Mireckiego 16/2
arteria.3miasto@gmail.com, 502559813
akcjakomiks.pl
Formularz uczestnictwa_osoba pełnoletnia
Formularz uczestnictwa_osoba niepełnoletnia
Regulamin uczestnictwa w warsztatach
Liczba odsłon: 2973
16.02.2012